L harfi ile hayvan isimleri hakkında fikir arıyorsanız doğru adrestesiniz. L ile başlayan hayvan isimlerini içeren uzun bir listeyi sizler için hazırladık.

Ayrıca, l harfi ile başlayan hayvan isimleri için İngilizce, Almanca, çevirilerini ayrı başlıklar altında sıralamayı unutmadık. Çocuklar özellikle sizlerin, hayvanlar hakkında bir kaç kısa bilgi ile eğlenceli ve eğitici vakit geçirmenizi umuyoruz.

Peki, L harfi ile hayvan isimleri listesini kullanarak ne gibi etkinlikler yapabilirsin?

 • İsim, şehir, hayvan oyunu için ideal bir liste ile karşınızdayız. Eğer bu oyunda takılı kaldıysan l harfi ile hayvan isimlerinden birini kullanabilirsin.
 • L harfi ile başlayan hayvanlar ansiklopedisi oluşturabilirsiniz. Hayvanların isimleri yanı sıra temel özelliklerinden bahsettik. Bunlardan faydalanarak kendi hayvan ansiklopedini oluşturabilirsin.
 • Hayvan sözlük. L harfi ile hayvan isimleri ile Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca çevirilerini içeren bir sözlük oluşturmaya ne dersin?
$ads={1}

L Harfi ile Başlayan Hayvan İsimleri

 • Leopar
 • Leylek
 • Lüfer
 • Lama
 • Lir Kuşu
 • Lapin Balığı
 • Lebistes
 • Levrek
 • Limenitis
 • Leş Kargası
 • Leptodon

Lama

Lama - L hayvan isimleri
Lama - L hayvan isimleri

L harfi ile hayvan isimleri listesinde ilk sırada Lama var. Devenin yakın akrabasıdır. Güney Amerika’ya özgü otçul bir canlıdır. İnka medeniyeti tarafından yük taşımak için kullanıldıkları bilinmektedir. Yetişkin bir lama 200 kilogram ağırlığa, 1,8 metre boya ve 1,3 metre uzunluğa sahip olabilir.

Lamalar stres altına girdiklerinde tükürerek kendileri savunurlar. İnsanlar ile lamalar karşı karşıya geldiklerinde şiddetli tükürüklere maruz kalabilirler.

Leopar

Leopar - L hayvan isimleri
Leopar - L hayvan isimleri

L ile başlayan hayvan isimleri listesinde 2. sırada Leopar bulunuyor. Diğer adı pars. Kuyruk dahil boyu 2,50 santimetre kadar uzayan avcı, etçil beslenen yırtıcı bir kedi türüdür.

Leoparlar tek yaşar, kısa tüylü, parmak tüylere sahiptir. Turuncu kürkünün üstünde siyah benekler bulunur. Süper avcıdır, ağaçlara tırmanarak avlanabilir. Genellikle sabahın erken saatleri ve akşam serinliğinde avlanmayı tercih eder. Kendini tehlikede hissederse gece avcılığı yapabilir.

$ads={2}
 
Ülkemizde yaşadığına dair son kayıt 1974 yılında Ankara olarak tutulmuştur. Bu hayvanın izini sürmek ve izlemek çok zordur.

Lir Kuşu

Lir kuşu - L hayvan isimleri
Lir kuşu - L hayvan isimleri

L harfi ile hayvan isimleri listesinde 3. sırada Lir kuşu var. Lir kuşu kuyruğunu gösterdiğinde Lir şeklini alır adını buradan almıştır. Erkekleri çok gösterişli sülünü anımsatan ortalama 970 gram ağırlığa ulaşan bir kuş türüdür.

Lir kuşu çok iyi taklit yeteneğine sahiptir. Daha önce duymuş olduğu araba sesi, testere sesi ya da doğadaki kuşların sessini taklit edebilir. Avustralya’ya özgüdür ve uçamaz.

Leylek

Leylek - L hayvan isimleri
Leylek - L hayvan isimleri

Kanat açıklığı 2,15 metre uzunluğa ulaşabilen büyük bir kuş türüdür. Ortalama ağırlığı 6 kilograma ulaşabilir. Bacakları uzundur. Ucu sivrilen kalın ve uzun gagaya sahiptirler.


Gömen kuşlardır. Leylek kuşları en az 4 yumurta üzerine kuluçkaya yatar ama sadece bir yavruyu besleyip büyütürler. Güçsüz olarak gördükleri yavruları yuvadan atarak ölüme terk ederler.

Lüfer

Lüfer - L hayvan
Lüfer - L hayvan

Pomatomidae familyasına ait düşlü balık türüdür. Ekonomik değeri yüksektir. Ortalama 28 ile 35 santim uzunluğa sahip 125 ile 350 gram ağırlığa sahip balığa genel olarak verilen ad lüferdir.

Daha küçükleri sırasıyla sarıkanat, çinekop, defneyaprağı. Daha büyükleri sırayla, kofona ve sırtıkaradır. Marmara olta ile amatör avcılığı kış döneminde yapılabilir.

Yorum Yaz

Daha yeni Daha eski